Železniční trať 180: Plzeň – Domažlice – Furth im Wald

hlavicka, logo

Kontakt na autora

Tomáš Richtr (tom.richtr@seznam.cz) – autor a administrátor webu o trati 180, autor všech neoznačených textů a fotografií.

Vítám jakékoliv vaše ohlasy, připomínky, nápady či dotazy k tomuto webu, stejně jako informace a upřesnění aktuálního dění na trati 180. Pro odeslání krátkého soukromého e-mailu můžete použít níže umístěný formulář, delší zprávy s případnými přílohami posílejte na kontaktní adresu tom.richtr@seznam.cz

Vaše e-mailová adresa:  

Kontrolní otázka (ochrana proti spamu): Jaké je hlavní město ČR?

Chcete-li oslovit všechny čtenáře webu, můžete také zanechat příspěvek v diskusi.

Spolupráce na tvorbě webu

Jsem plně nakloněn spolupráci Vás – čtenářů – na doplňování a rozšiřování obsahu tohoto webu. Máte-li co nabídnout a máte-li zájem podílet se na zkvalitňování obsahu, kontaktujte mě prosím na můj e-mail – viz výše. Vítány jsou všechny fotografie, informace nebo i celé články dotýkající se trati 180 nebo blízkého okolí (lokálky, vlečky apod.). Zvláště cenné jsou jakékoliv střípky z historie trati i současné stavební, provozní a jiné dokumenty, které lze zveřejnit.

Upozorňuji, že všechny materiály poskytnuté ke zveřejnění musí být původní – musíte být tedy jejich autorem anebo mít výslovný souhlas autora na šíření a publikování jeho výtvorů! Pro úplnost též dodávám, že všechny případné příspěvky jsou dobrovolné a bez nároku na honorář – tento web je nevýdělečný, provozuji ho pouze ve svém volném čase a pro nekomerční účely. Uvedení Vašeho jména u poskytnutých materiálů je samozřejmostí.

Informace o webu a jeho vývoji

Účelem tohoto webu je poskytovat informace jakkoliv související se železniční tratí 180 z Plzně do Domažlic a německého Furth im Waldu. Obsahem webu jsou aktuality z dění na trati, informace z historie, popisy jednotlivých stanic a zastávek a také fotogalerie běžného provozu. Byť se již webu nevěnuji v takové míře jako dříve, rád bych ho i nadále udržoval funkční a alespoň občas aktualizovaný, stejně jako prostý jakýchkoliv komerčních reklam nesouvisejících s tématem.

Web o trati 180 byl založen 13.08.2007 ve 23:11:49 na adrese www.zeleznice.websnadno.cz. Na tomto serveru běžel téměř rok a postupně se rozrostl na devět podstránek se základními, ale stručnými informacemi o trati. Dalšímu rozšiřování webu však bránila různá technická omezení serveru websnadno.cz a proto muselo dojít ke stěhování. To bylo provedeno 4.července 2008, kdy jsem přesunul obsah na současnou adresu www.trat-180.wz.cz. Změnou serveru jsem získal takřka neomezenou svobodu při tvorbě stránek, větší stabilitu a také vyšší limit na velikost textu a fotografií. Současně s tím ale došlo i na změnu vzhledu a kvůli mým tehdy minimálním znalostem to bylo patrně k horšímu. To se ale změnilo na přelomu let 2010 a 2011, kdy došlo k poslednímu velkému vývojovému skoku. Celý web jsem tehdy přepsal do kvalitnějšího kódu a dostal také nový vzhled, který si s drobnými vylepšeními drží dodnes. Od té doby dochází již jen k drobným úpravám, které často nejsou vidět navenek. Výjimkou je vytvoření systému komentářů k jednotlivým článkům a naposledy také vlastní diskuse – obojí dává návštěvníkům možnost jednoduše reagovat na publikované informace.

Tyto webové stránky byly navrženy pro pohodlné prohlížení na monitorech s rozlišením 1024 pixelů na šířku a vyšším. Vzhledem k době vzniku nedisponuje web mobilní verzí a současně již nemám tolik elánu abych toto změnil. Věřím však, že vzhledem k zaměření těchto stránek to není tak velký handicap.

© 2007-2024 Tomáš Richtr

Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 px a vyšší.