Železniční trať 180: Plzeň – Domažlice – Furth im Wald

hlavicka, logo

Kontakt na autora

Tomáš Richtr  (tom.richtr@seznam.cz) – autor a administrátor webu o trati 180, autor všech neoznačených textů a fotografií.

Vítám jakékoliv vaše ohlasy, připomínky, nápady či dotazy k tomuto webu, stejně jako informace a upřesnění aktuálního dění na trati 180. Pro odeslání krátkého e-mailu můžete použít níže umístěný formulář, delší zprávy s případnými přílohami posílejte na kontaktní adresu tom.richtr@seznam.cz .

Spolupráce na tvorbě webu

Jsem plně nakloněn spolupráci vás – čtenářů – na doplňování a rozšiřování obsahu tohoto webu. Máte-li co nabídnout a máte-li zájem podílet se na zkvalitňování obsahu webu, kontaktujte mě na můj e-mail. Posílat můžete jak vlastní články či informace (které mohu případně dále rozšířit), tak také fotografie mimořádných událostí i běžného provozu na trati. Zvláště vítány jsou informace a fotografie týkající se historie trati a také současné stavební, provozní a jiné dokumenty o této trati, které lze zveřejnit.

Upozorňuji, že všechny zveřejňované materiály musí být původní, to znamená, že musíte být jejich autorem, popřípadě musíte mít výslovný souhlas autora na šíření a publikování jeho výtvorů. Dále pro přesnost upozorňuji, že za příspěvky nevyplácím autorům žádné finanční ohodnocení – tento web je nevýdělečný a provozuji ho pouze ve volném čase pro nekomerční účely.

Potřebné rozlišení a podporované prohlížeče

Webové stránky jsou navrženy a stavěny pro pohodlné prohlížení na monitorech s rozlišením 1024 x 768 px a samozřejmě vyšším. V současné době nemám v úmyslu optimalizovat web pro prohlížení v mobilních telefonech.

Pokud jde o podporu webových prohlížečů, je již v současné době (také díky přepsání webu) na slušné úrovni. Stránky vyvíjím v prohlížeči Opera, před nahráním na server je pak obvykle testuji v prohlížečích Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a Safari, a to obvykle v jejich nejnovějších verzích. Stránky vyvíjím v prostředí OS Microsoft Windows, občas se ale dostanu i ke kontrole na OS GNU/Linux, kde by v současné době také něměl při prohlížení webu nastat závažnější problém.

Informace o webu a jeho vývoj

Účelem tohoto webu je poskytovat veškeré informace, které jakkoliv souvisí se železniční tratí 180 z Plzně do Domažlic a německého Furthu im Wald, respektive veškeré informace, které se ke mě donesou, či se mi je podaří sehnat a vyhledat. Obsahem webu jsou aktuality z dění na trati, články o historii, soupravách provozovaných na trati, probíhajících rekonstrukcích trati, informace o jednotlivých stanicích a zastávkách a také v dnešní době již docela rozsáhlá fotogalerie z provozu na trati. V současné době nemám v úmyslu přidávat na web jakýkoliv tematicky jiný obsah, byť by se jednalo o téma blízké (např. informace o jiné západočeské trati).

Web o trati 180 byl založen 13.08.2007 ve 23:11:49 na serveru websnadno.cz, konkrétně na adrese www.zeleznice.websnadno.cz. Tento server jsem zvolil v době, kdy jsem neměl žádné zkušenosti a znalosti potřebné k napsání vlastních webových stránek a server websnadno umožňoval (a pokud vím, stále umožňuje) vytvořit web pomocí několika kliknutí myší. Na tamním serveru běžel web téměř rok a ze dvou-tří prvních stránek, obsahujících minimum informací, se postupně rozrostl na devět podstránek se základními ale stručnými informacemi o trati. Další rozrůstání webu bylo serverem websnadno znemožněno, neboť umožňoval vytvoření jen omezeného počtu podstránek, postupem času mi navíc začala vadit malá svoboda při tvorbě webu a tak jsem se ponořil do zkoumání možností napsání vlastních stránek. Konečně 4.července 2008 jsem web kompletně přestěhoval na server webzdarma.cz, na současnou adresu www.trat-180.wz.cz . Změnou serveru jsem získal především větší svobodu při tvorbě stránek, větší stabilitu a také vyšší limit velikosti obsahu webu. V rámci stěhování došlo samozřejmě také na radikální změnu vzhledu, díky mým omezeným znalostem vypadal možná hůře než předchozí vzhled, ale zato umožňoval téměř neomezené přidávání obsahu. Web se nadále rozrůstal a já získával nové znalosti v programování, oba tyto děje tedy nakonec na přelomu roků 2010 a 2011 vyústily v nové přepsání webu. Stránky zůstávají na stejné adrese, ale všechny budou postupně přepisovány do nového, kvalitnějšího kódu, což přináší o něco lepší vzhled a především opět nové možnosti snadného přidávání obsahu.

Pokud jsem byl v začátcích webu nadšen třemi návštěvníky za den, jsem dnes ohromen průměrně 25 návštěvníky denně, přičemž počet návštěv se neustále zvyšuje. Je to pro mě důkazem, že tato má činnost není zbytečná a že přináší mnoha lidem hledané informace, což by měl být jeden z hlavních účelů tohoto webu.

Podpořte web

Provozujete-li vlastní internetové stránky, můžete můj web podpořit přidáním jednoho z následujících bannerů nebo jen prostého odkazu. Napíšete-li mi, také já rád přidám do sekce odkazy odkaz na váš web.

© 2007-2019 Tomáš Richtr

Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 px a vyšší.