Železniční trať 180: Plzeň – Domažlice – Furth im Wald

hlavicka, logo

Obecná diskuse

Následující >  |  Na konec >>

<< Na začátek  |  < Předchozí

Strana 1/27

22.12.2023 22:21

Radek

Takhle bohužel vypadá petice napsaná s použitím ChatGPT, nemá to hlavu ani patu ...

27.12.2023 15:38

Luboš

Standa

Tak se nám to nenápadně posunulo z roku 23 na 25-26. A to asi ještě není konečná.

Standa: Bohužel to konečná není, co vím tak třeba výhybna chotěšov má podle predikcí fungovat v současném provedení ještě minimálně v roce 2030. Takže ta plánovaná modernizace Plzeň - Domažlice se možná ještě o několik let bude pousovat. A není se čemu divit, i kdyby se celá trasa Plzeň - Kubice otevřela v zmodernizovaném stavu již v roce 2024, tak to stejně žádný velký efekt mít nebude. Nákladní doprava bude pořád na stejné úrovni jako doposud, protože je potřeba v prvé řadě dodělat optimalizaci stávající trati Praha - Beroun + postavit tunel Praha - Beroun a také vybudovat z cela úplně novou trať Furth im Wald - Regensburg a pokud tyto dvě zásadní věci nebudou hotové, tak nemá cenu vůbec nadomažlické trati začít rozjíždět nějakou modernizaci. Modernizace se může rozjet až v okamžiku kdy Němci přehodnotí svůj postoj k úseku Furth im Wald a zahájí její generální přestavbu, kterou už nepůjde zastavit, pak se souběžně může rojet i modernizace českého úseku Plzeň - Domažlice.

27.12.2023 15:50

Luboš

A ještě malé info: Koridor mezi Plzní a Mariánskými Lázněmi se začíná pomaličku rozpadat. SŽ již vyhlasila výběrové řízení na sanaci 13 míst kde se dal pohybu svah i s drážním tělesem. Takže místo nalévání peněz do Domažlické tratě, která současné frekvenci provozu plně vyhovuje, se budou muset nalít další velké peníze do koridoru Plzeň - Cheb a to do stabilizace ujíždějích svahů mezi Plzní a Mar. Lázněmi.

22.1.2024 14:16

Alex

Kokám, že nám do nově restaurované výpravní haly v Plzni na hlavním nádraží nějak zatéká...

24.2.2024 15:14

Standa

https://www.spravazeleznic.cz/modernizace-trati-plzen-domazlice/podrobnejsi-informace/stavba-stod-domazlice

Tak i ten úsek Plzeň Nýřany ja zase posunutý o rok.

VeselýSmějící seRozpačitýSmutnýRozzlobený

Nový příspěvek:     Jméno:

Pro uložení příspěvku je třeba vyplnit jméno i vlastní text a odpovědět na kontrolní otázku. Nevhodné příspěvky mohou být smazány!

Kontrolní otázka (ochrana proti spamu): Jaké je hlavní město ČR?

© 2007-2024 Tomáš Richtr

Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 px a vyšší.